środa, 27 lipca 2016

"Maggie Bałaganiara" zestaw Dimensions -1-

Pisałam ostatnio, że biorę się za wyszywanie kotki Maggie.

Dziękuję, za wszystkie komentarza a zwłaszcza Meri i Iwonie za rady.

moje luźne podejście do segregowania muliny ;)
 Zaczęłam wyszywać wzór i nawet zaczęło mi się to podobać.
Do czasu ...
Jak widać na zdjęciu, coś jest nie tak z kolorami na zasłonce. Piętnaście razy sprawdzałam czy nie pomyliłam muliny - nie. Zgadzają się symbole, numery tylko nie kolor. Na zdjęciu wyraźnie widać, że na zasłonce powinien być pas ciemniejszy a ja mam może o ton ciemniejszy.

wiem, stawiam krzyżyki w inną stronę niż większość osób

I nie wiem. Ja się pomyliłam, czy jakiś błąd czy tak ma być a ja się czepiam?

kolorki
Jakoś odechciało mi się dalszego wyszywania.

6 komentarzy:

 1. łe tam, się czepiasz! Lepiej nawet tak wyglądają, bardziej naturalnie. Nie zniechęcaj się pierdami. Fajting!

  OdpowiedzUsuń
 2. świetny wzorek! zasłony wyszły fajnie, choć rzeczywiście inaczej jak na obrazku ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Będzie ładnie, wyszywaj dalej:-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zawsze możesz jeszcze raz sprawdzić, czy się nie pomyliłaś i np. nie wzięłaś koloru z czarnego trójkąta zamiast czerwonego ;)
  Faktem jest, że jak sprawdziłam u innych, to faktycznie tam mają jakby brąz na zasłonach, np. tu: http://www.arthemise.com/maggie11.jpg ale niestety nie wiem, z czego to może wynikać prócz pomyłki przy niciach. Dimki jednak raczej starają się dobrze dopasowywać nici, klienci raczej mają problem z tym, że im się nici kończą, niż że są źle dopasowane.
  Widzę, że tam jeden numer jest zmieniony - nie masz tam jakiejś innej muliny z numerem 13073 i/lub 13072? Może to tutaj jest problem? Ja w któryś dimkach tak miałam, że numer na schemacie był stary i musiałam szukać po numerach przy mulinie w nawiasie, a nie aktualnych, bo mi się nie zgadzało.
  Sprawdź na spokojnie jeszcze raz, i nie przejmuj się, szkoda fajnego haftu :) Jeśli coś jest z nićmi, to ja bym wyszyła całą resztę, żeby zobaczyć, czy to jest ok, a te zasłony zostawiła na sam koniec i potem ewentualnie dobrała czy z dimkowej muliny czy innej tak, żeby pasowało do wzoru :)

  OdpowiedzUsuń
 5. bardzo ładnie, wyszywaj dalej

  OdpowiedzUsuń
 6. Mi się żaden błąd w opisie wzoru Dimesions jeszcze nie trafił..., ale może innym tak ? Myślę, że różnica nie jest jednak w tym przypadku wielka i spokojnie tak może zostać, gorzej byłoby gdyby coś "zdarzało" się np. na pyszczku kota... :(

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarze :)